• Studovna Uran

  19 úno 18:01

  Možnost tisknout barevně a na ISIC kartu je velké zklamání, pokud jdeme do studovny na Uranu. Přístroj, který tyto funkce ovládá zde je, ale nemá toner a je postaven mimo provoz.
  Velké plus je ochota veškerých pracovníku AK knihovny i studovny na Uranu – vždy pomohou nejlépe jak umí a nikdy neodbydou studenta když potřebuje pomoct nebo poradit. Velice ochotné a usměvavé paní, vždy potěší a rozzáří den!
 • Studovna Dukelská

  17 úno 14:11

  Nesouhlasím s rušením studovny v budově na Dukelské. Je to jedno z mála zázemí pro studenty v budově, kde můžete v klidu pracovat a tisknout materiály + knihovna, kde jsou užitečné tituly na dosah ruky. Ochotná paní, která vždy pomůže a zvedne člověku náladu. Vhodné by bylo naopak její rozšíření, protože jiné přívětivé zázemí v budouvě není. Prosím zachovejte studovnu. Děkuji
 • Studovna Dukelská

  17 úno 12:07

  Prosím o zachování studovny na pedagogické fakultě na Dukelské. Je to úžasný prostor pro studenty, kteří si potřebují dělat svoji práci, vypracovávat úkoly, připravovat se na přednášky, krátit čas mezi přednáškami studiem literatury. Prostředí je velmi útulné a příjemné. Paní magistra dokáže vždy se vším velmi ochotně poradit a připojit cenné připomínky.
 • Studovna ZSF na Uranu

  15 úno 15:38

  Bylo by skvělé, kdyby se opravila tiskárna na tisk na kartu, abychom za tisk nemuseli platit hotově. A abychom šetřili peníze i lesy, bylo by fajn, aby bylo možné tisknout do brožury. Sice jste vyměnili počítače, ale když 2 hodiny tvořím wordovský soubor, který si uložím na plochu svého účtu, odhlásím se a když se přihlásím, tak tam soubor není, nikde. A ano pane ajťáku, KLIKLA JSEM ULOŽIT!!
 • Otevírací doba AK JU

  15 úno 08:45

  Myslím si, že by bylo skvělé, kdyby otevírací doba AK JU byla prodloužena, např. do 21:00 nebo 22:00. Naprosto chápu, že nemůže být otevřená nonstop jako ve větších městech, ale třeba nerozumím tomu, že není otevřená v sobotu. Mohla by být třeba otevřená od 12:00 do 20:00, minimálně během zkouškového období. Domnívám se, že spousta studentů ze zahraničí nebo z více vzdáleného domova by to ocenila, protože ne vždy se dá na koleji dobře učit.
 • Studovn na Dukelské + knihovna

  11 úno 10:46

  Také bych chtěla poprosit o zachování studovny na Dukelské. Upřímně si myslím, že to byla jedna ze smysluplných věcí, které tam byly. Navíc tam byly knihy, které se ani v knihovně na Branišovské nenacházejí. A to souvisí s druhým problémem - upřímně moc nerozumím tomu, že během roku je akademická knihovna otevřená normálně, ale ve zkouškovém období se zkracuje její provozní doba. To je právě to období, kdy studenti potřebují knihovnu víc, ne méně. Bohužel tomuto nerozumím.
 • Studovna na Dukelské a další drobnosti

  4 úno 13:07

  Chtěla bych zde také poprosit za zachování studovny na Dukelské. Připadá mi jako holý nesmysl, rušit i to poslední místo na škole, kde se dalo v klidu v teple sednout a něco si společně nastudovat. Tuto studovnu jsme využívali pravidelně před většími zkouškami a bylo to k nezaplacení. Když člověk potřeboval dostudovat, co nevěděl, měl knihy po ruce. Rozhodně se nedá víc pomoci studentům ničím jiným, než tím, že jsou jim poskytnuty společné prostory, kde se mohou scházet.
  A dále, ze své zkušenosti - jelikož jsme často celé dny běhali s těžkými taškami, nebo kufry, rozhodně bych na škole uvítala nějaké uzavíratelné boxy, kde by se kufry a tašky daly zavřít. Takto jsme měli možnost třeba alespoň díky ochotné paní knihovnici (která si nás za tu dobu už pamatovala), že nám na chvíli pohlídala kufry a my si mohli odběhnout na oběd a nemuseli se se vším táhnout. Byla to ohromná úleva. A ještě bych se chtěla připojit i k dalším návrhům, že zprovoznění nějaké kuchyňky, nebo ALESPOŇ veřejné mikrovlnky pro studenty, by bylo úžasné. Ať už na Dukelské, nebo na Jeronýmově, jsme měli často několikahodinové přednášky se semináři a oběd jsme nikdy nestíhali. Mít tu možnost - ohřát si oběd v krabičce a nehltat to jako psi za běhu a ještě studené, bych uvítala snad nejvíc.
 • Re: Kavárna

  29 led 11:57

  Nedostatek míst v kavárně je problém, dobře to víme. Počet stolků se již několikrát navyšoval. Určitě se pokusíme s tím něco udělat. Stolky však lze přidávat jen do míst, které nezasahují únikových cest, aby nebyla omezena nebo ohrožena evakuace nebo záchranné práce. Místa pro nové stoly tedy moc nezbývá, ale pokusíme se přidat židle. Otevírací dobu Café AK si upravují KaM, které kavárnu provozují. Děkuji za připomínku.
  H. Vorlová
 • Re: Studovna Dukelská

  29 led 11:27

  Děkuji Vám za připomínku, věřím, že Vás budoucnost studovny zajímá. AK JU studovnu na Dukelské sice provozuje, ovšem není vlastníkem prostoru. V současné době probíhá přestavba skladu, který byl se studovnou propojen, studovna stále existuje. Přesnější informace o budoucích plánech s prostory na Dukelské by Vám poskytla PF, která má budovu ve své správě.
 • Studovna na Dukelské

  21 led 14:01

  Bylo by dobré opět otevřít studovnu na Dukelské. Zároveň by měl být kladen větší důraz na doplnění studijních materiálů (aktualizované a nové učebnice).
 • Studovna na Dukelské

  18 led 15:17

  Souhlasím s předchozími komentáři a žádám vedení fakulty/univerzity, aby umožnilo další fungování studovny. Naopak by mělo být věnováno úsilí do hledání dalších prostor pro studenty - studené chodby, zákoutí s pár židlemi a stoly jsou nedostačující. Inspirací by mohla být teologická fakulta, kde se snaží o určitou útulnost prostoru. A všichni víme, že se lépe pracuje a studuje tam, kde je nám příjemně.

  P.S.: Přestože to není správné, závidím TF jejich studentskou kuchyňku!
 • Knihovna J. P. Ondoka

  15 led 15:46

  Chci moc poděkovat pracovnicím knihovny J. P. Ondoka za ochotu a vstřícnost, které se mi dostává při každé návštěvě.
 • Studovna na Dukelské

  9 led 16:12

  Přikláním se k ostatním komentářům, byla bych ráda, kdyby studovna na Dukelské byla zachována. Je tam spousta užitečných učebnic, ze kterých se dá čerpat a v knihovnách se takové publikace nenajdou.
 • Kavárna

  2 led 12:03

  Bylo by super, pokud by byla kavárna otevřena už například od 7 a byla alespoň do 5. Dále možnost přidání dalších stolků a židlí, protože od té doby, co se uzavřel Bufet, což mě štve doteď, není si pořádně kam sednout na kafe, pokud není léto a nemůžete sedět venku. A není nic lepšího, než si opakovat látku před testem pěkně dole u kafe a zákusku než nahoře u stolu, kde na vás ještě více dopadne stres. Ale musím pochválit dámy z kavárny, protože to mají super zorganizované a čekám většinou čím dál kratší dobu.
 • Studovna na Dukelské

  22 pro 14:03

  Přikláním se ke komentáři přede mnou. Chci, abyste zachovali studovnu na Dukelské. Na PF je už tak nedostatek zázemí pro studenty, uzavřením studovny by se situace jenom zhoršila... Na FF mají hned vedle knihovnu, kde se studenti mohou scházet... my na PF bychom tedy neměli mít nic?
  Dalším nesmyslným krokem je studovnu uzavřít zrovna ve zkouškovém období. To zase někdo uvažoval kolenem, když zavře studovnu v období zkoušek... cožpak se rekonstrukce nemohla provést například během letních prázdnin??
 • Studovna Dukelská

  18 pro 15:30

  Zachovejte prosím studovnu na Dukelské, je to senzační místo pro studenty, kde nejen mohou čekat na další hodiny, ale i pracovat na svých věcech. A je tu dostatek prostoru pro práci ve skupinách, pro přeorganizování lavic, atd.